Sklejki surowe i specjalistyczne

Sklejki surowe i specjalistyczne

SKLEJKI SUROWE wymiar 2500 x 1250mm

iglaste

Iglaste

Sklejka z Drewna Sosnowego stanowi płytę sklejoną z nieparzystej liczby fornirów, których włókna w przylegających do siebie warstwach przebiegają pod kątem prostym. Na życzenie klienta można zastosować inną konstrukcję, np. wszystkie warstwy przebiegające równolegle względem siebie, dzięki czemu uzyskujemy większą wytrzymałość na zginanie.

 

 

 

lisciasteLiściaste

Sklejka Olchowo-Brzozowa oraz Bukowa stanowi płytę sklejoną z nieparzystej liczby fornirów, których włókna w przylegających do siebie warstwach przebiegają pod kątem prostym. Na życzenie klienta można zastosować inną konstrukcję, np. wszystkie warstwy przebiegające równolegle względem siebie, dzięki czemu uzyskujemy większą wytrzymałość na zginanie.

 

 

 

merantiEgzotyczne

Sklejka Meranti (nazwa botaniczna drewna meranti – shorea pauciflorea), wodoodporna, jest płytą sklejoną z nieparzystej liczby fornirów, których włókna w przylegających do siebie warstwach przebiegają pod kątem prostym.

Sklejka Okoume (nazwa botaniczna – Aucoumea klaineana Pierre) wodoodporna, wykonana z drewna egzotycznego, jest płytą sklejoną z nieparzystej liczby fornirów, których włókna w przylegających do siebie warstwach przebiegają pod kątem prostym.

 

 

elewacyjnaElewacyjne

Sklejka elewacyjna to nowy na polskim rynku materiał kryjący fasady domów. To znakomita, ekologiczna alternatywa dla produkowanego do niedawna sidingu, zmieniająca wygląd budynków, nadająca ciepła, uroku i niepowtarzalnej elegancji.

Sklejka elewacyjna jest wykonana z drewna sosnowego, może być szlifowana, bądź szczotkowana. Takie wykończenie powierzchni uwydatnia naturalną fakturę drewna.

Sklejka strukturyzowana (szczotkowana) to sklejka sosnowa suchotrwała i wodoodporna poddana procesowi szczotkowania.

* zdjęcie*

 

aluminiumZ wkładem

Sklejka z Folią Aluminiową jest płytą sklejoną z nieparzystej lub parzystej liczby warstw forniru. Folia aluminiowa stanowi jedną ze środkowych warstw płyty (najczęściej jest to trzecia warstwa).

Sklejka z folią aluminiową może być wykonana zarówno z drewna sosnowego, jak i z gatunków liściastych (brzoza, olcha, buk).

Dzięki zastosowaniu bardzo cienkiej folii aluminiowej (0,03 mm) obróbka cięciem, frezowaniem, wierceniem, itp. nie stanowi problemu i nie wymaga stosowania specjalnych narzędzi. W ofercie posiadamy również sklejkę z blachą aluminiową 0,3 mm.

Sklejka z wkładem korkowym wytwarzana jest ze sklejki liściastej i iglastej wodoodpornej (wyklejonej na bazie żywicy melaminowo-mocznikowej) i wkładu korkowego, będącego jedną z warstw wyrobu gotowego. Sklejka z wkładem z naturalnego korka jest doskonałym materiałem wygłuszającym i izolującym, który można zastosować w salach koncertowych, widowiskowych oraz studiach nagrań.

 

szalunkowaSzalunkowe

Sklejka szalunkowa to warstwowa płyta drewnopochodna, klejona wysokiej jakości klejami fenolowymi, złożona z nieparzystej liczny arkuszy forniru. Szczególną zaletą sklejki szalunkowej, odróżniającą ją od innych produktów drewnopochodnych, jest jej wyjątkowo duża odporność na zginanie, co pozwala na swobodę w rozstawie dźwigarów i podpór w szalunku. Gdy do tej cechy dodamy uszlachetnienie powierzchni płyt filmem fenolowym, pozwalającym zwiększyć ilość ponownych przełożeń (możliwość wielokrotnego stosowania tego samego materiału) oraz gładź otrzymanej powierzchni, otrzymamy produkt kilkunastokrotnego zastosowania nie na jednym, a na kilku placach budowy.

Płyta 3-warstwowa (3S)  – wielkowymiarowa płyta sklejki, szlifowana i powlekana żywicą melaminową.

Zbudowana z trzech warstw drewna świerkowego (3 x 7 mm lub 3x 9 mm), klejona jest na bazie klejów wodoodpornych, z zabezpieczonymi krawędziami za pomocą lakieru.

Ciężar płyty wynosi około 570 kg/m3. Stosowana jest przede wszystkim w branży budowlanej do prac wykończeniowych przy betonie.

Powierzchnia płyty pozwala na zmniejszenie powstających rys, co przyczynia się do zwiększenia krotności użycia przy zachowaniu małej podatności na odkształcenia pod wpływem wilgoci.

W ofercie posiadamy płyty 3-warstwowe o grubości 21 i 27 mm.

Standardowe formaty to 500 x 1500, 500 x 2500, 500 x 3000 mm oraz w formatach wielkowymiarowych od 2500 x 1000 do nawet 6000 x 2500 mm. Na życzenie klienta oferujemy powyższy asortyment z okuciem.

 

SKLEJKI SPECJALISTYCZNE

sklejka_elastyczna1Elastyczna

Sklejka elastyczna jest znana od kilkunastu lat. Znalazła ona przeznaczenie m. in. w przemyśle meblarskim, akustycznym, szkutnictwie, przy produkcji zabawek, a także aranżacji i wystroju wnętrz. Dzięki swoim charakterystycznym cechom potrafii zastapić obecne materiały o właściwościach elastycznych. Sklejka wykonana jest z liściastego drzewa egzotycznego. W ofercie posiadamy sklejki elastyczne wodoodporne w usłojeniu poprzecznym 1220 x 2440 jak i wzdłużnym 2440 x 1220.

 

sklejka_przeciwposlizgowaPrzeciwpoślizgowa

Sklejka Przeciwpoślizgowa to wodoodporna płyta drewnopochodna, klejona wysokiej jakości żywicami fenolowymi. Zbudowana jest z nieparzystej liczny arkuszy forniru. Krawędzie sklejki zabezpieczone są farbą akrylową a obie płaszczyzny sklejki, oklejone są folią fenolową. Powierzchnia antypoślizgowa to wytłoczony na jednej z płaszczyzn odcisk siatki lub wzór heksagonalny.

 

 

 

sklejka_lotnicza1Lotnicza(modelarska)

Sklejka lotnicza to wodoodporna płyta drewnopochodna charakteryzująca się wysoką jakością, o wysokiej wytrzymałości i stabilności przy stosunkowo niewielkim ciężarze właściwym. O precyzji jej wykonania świadczy fakt, iż najmniejsza grubość wynosi nawet 0,4 mm przy trzywarstwowej budowie.

Ponadto sklejkę lotniczą/modelarską cechuje jednolita kolorystycznie, jasna, gładka powierzchnia, łatwość obróbki i wykończenia oraz niska podatność na odkształcenia. Żywica fenolowa wykorzystywana do produkcji sklejki lotniczej jest odporna na zimną i gorącą wodę (Próba V100) oraz na warunki atmosferyczne.