Tarasy drewniane

Tarasy drewniane

DESKI TARASOWE DREWNIANE

duze_bankirai_01Bangkirai

CIĘŻAR WŁAŚCIWY : 1200-1300 kg/m3

Jasnobrązowy, brązowy, miejscami jasno-żółty, z czasem pojawia się na po wierzchni delikatny srebrny połysk.

Bardzo wysoki stopień kurczenia się przy wysuszaniu, średni stopień zniekształcenia. Drobne wady rozwojowe, na końcach trochę żywicy. Małe dziurki po szkodnikach (średnica 1-1,5mm) są typowym skutkiem ingerencji szkodników, które występują wyłącznie w drzewach stojących. Zawiera pewne substancje naturalne (w tym kwas taninowy), które mogą być wypłukiwane przez deszcz w postaci brązowej cieczy. Kontakt z żelazem może powodować powstawanie niebiesko-czarnych plam, ponieważ substancje w drewnie utleniają żelazo.

 

duze_massaranduba_02Massaranduba

CIĘŻAR WŁAŚCIWY : 1300 kg/m3

Czerwonawo-brązowy odcień z szarym połyskiem.

Bardzo ciężkie drewno, twarde, z drobnymi porami. Charakteryzuje je wysoki stopień wysychania, kurczenia i zniekształcania się, bardzo odporne na tarcie. Po wieloletnim użytku nie napotkano żadnego przypadku dyskoloracji.

 

 

deska-tarasowa-tatajuba_809Tatajuba

CIĘŻAR WŁAŚCIWY : 1100 kg/m3

Jasnożółty, zmieniający się na ciemnobrązowy pod wpływem warunków atmosferycznych.

Twarde ciężkie drewno, ciemniejące pod wpływem warunków atmosferycznych, drobne włókna.

 

 

duze_cumaru_taras_02Cumaru

CIĘŻAR WŁAŚCIWY : 1200 kg/m3

Żółto-brązowy do czerwono-brązowego, częściowo z żółto-czerwonymi żyłkami.

Bardzo ciężkie, twarde, włókna najczęściej wąskie i skręcone, trudno łupliwe.

 

 

 

DESKI TARASOWE KOMPOZYTOWE

Deska tarasowa kompozytowa jest materiałem który stanowi połączenie wyglądu naturalnego drewna z technologią polimerową. Deskę kompozytową cechuje wysoka odporność na czynniki atmosferyczne, korozję czy ścieralność. Jest to produkt łatwy w utrzymaniu czystości i nie wymaga impregnacji.

wpc-decking91119

Wykorzystywana jest przez projektantów i wykonawców głównie przy budowie :

 • tarasów
 • basenów
 • altan
 • ścieżek
 • ogrodzeń
 • elewacji

 

 

 

DREWNIANA KOSTKA BRUKOWA

Dzięki nowym i unikalnym właściwościom drewniane kostki brukowe cobbleSTONE znajdują zastosowanie w wielu obszarach budownictwa. Skorzystaj z zalet naturalnego materiału, jakim jest drewno i odkryj bogactwo zastosowań opatentowanego systemu cobbleSTONE.

cobbleSTONE-Eingang-5Drewniane kostki brukowe cobbleSTONE mogą służyć do:

 • za tarasu lub ogrodu
 • ułożenia posadzki garażu
 • ułożenia domowego podjazdu (cobbleSTONE outdoor wytrzyma ciężar samochodu osobowego lub ciężarowego)
 • budowy ścieżek i podkładów na placach zabaw (mniejsze ryzyko urazów)
 • budowy ścieżek rowerowych lub chodników
 • ułożenia posadzki w stajniach lub boksach (mniejsze obciążenie dla stawów zwierząt)
 • ułożenia posadzki w zakładach przemysłowych
 • ułożenia posadzki w warsztatach
 • aranżacji przestrzeni parkowych oraz innych przestrzeni publicznych, np. campingi, punkty wypoczynkowe, kościoły, szkoły, muzea

 

 

Lichtstein-1Podłogi stoisk targowych muszą być łatwe w montażu i demontażu. Są bardzo często składane i rozkładane, do tego powinny być łatwe w dopasowaniu do danych warunków zabudowy. Te wymogi spełnia opatentowany system cobbleSTONE.

Podkład z tworzywa sztucznego umożliwia szybkie i pewne łączenie drewnianych kostek. Układanie drewnianej podłogi nigdy nie było łatwiejsze. Specjalne złączki sprawiają również, że pomiędzy kostkami zawsze powstaje dylatacja o jednakowej szerokości.

Indywidualizm jest w modzie. Stwórz podłogę o unikalnym wzornictwie, łącz ze sobą różne kształty kostek, dodaj oświetlenie LED albo za pomocą nadruku laserowego zamieść logo firmy na kostce cobbleSTONE. Jeden system – wiele możliwości, taki jest cobbleSTONE!

 

 

Drewniane kostki brukowe cobbleSTONE są wyposażone w jedyny w swoim rodzaju podkład o opatentowanej konstrukcji. Połączenie masywnego drewna z wysokowytrzymałym podkładem z tworzywa sztucznego pochodzącego z recyclingu sprawia, że kostki cobbleSTONE są trwałe, wytrzymałe i wyjątkowe łatwe w montażu.

cobbleSTONE – na zewnątrz | Konstrukcja

Drewniana okładzina

Kostka powstaje z masywnego drewna i ma grubość 26 mm lub 42 mm. Stosowane drewno charakteryzuje się wysoką twardości i trwałości.

Podkład

Wytrzymały podkład z tworzywa sztucznego zapobiega przemieszczaniu się kostek. Stosowany jest wyłącznie materiał ekologiczny pochodzący z recyclingu.

Złączki

Specjalne wypustki umożliwiają trwałe łączenie kostek. Montaż powierzchni jest wyjątkowo łatwy i zajmuje niewiele czasu.

Uszczelka

Opcjonalna uszczelka eliminuje konieczność wypełniania fugi piaskiem (montaż na gruncie). Przydaje się również w przypadku układania kostek na balkonie lub tarasie. Podczas zamiatania lub czyszczenia powierzchni brud nie wpada do fugi.

aufbau-cobbleSTONE-Bestandteile